Maková torta

Cesto: 5 vajíčok, 200g kryštálového cukru, 1dcl oleja, 1dcl vody, 200g pomletého maku, 1 ks prášku do pečiva Plnka: 250g mascarpone, 250ml smotany na šľahanie, 150g práškového cukru Z vajíčok a cukru si vyšľaháme zmes. Pridávame postupne olej a vodu. Lopatkou primiešavame mak a prášok do pečiva. Pečieme na 200° na 30min. Po upečení horúci korpus necháme vychladnúť a rozdelíme ho na 2 časti. Mascarpone, smotanu a cukor mixérom vymiešame. Plnku natrieme na prvú časť cesta prikryjeme druhým cestom a natrieme zvyšok plnky. Ozdobíme malinami.

Autor: Jana Vlachovicova

Pozri tiež

Šťavnatá banánová bábovka s čokoládou

Moji milí predstavujem vám dokonalú banánovú bábovku bez štipky cukru a bez laktózy 😍 Je hebká, štavnatá, vláčna a plná čokolády 🥰 Vhodná aj pre maličké deti, bez čokolády od 1 roka. Banány už nikdy nemačkajte vidličkou, ale urobte tak, ako je v postupe. Odmenou bude nádherné nadýchané a šťavnaté cesto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.