TEST slovenských jogurtov

TEST slovenských jogurtov
TEST slovenských jogurtov
Hodnotienie: 5
Hodnotenie: 3.2
You:
Hodnotenie receptu
Tlačiť recept
ktorý si vybrať?
TEST slovenských jogurtov
TEST slovenských jogurtov
Hodnotienie: 5
Hodnotenie: 3.2
You:
Hodnotenie receptu
Tlačiť recept
ktorý si vybrať?
Postup prípravy
 1. Moji milí, konečne tu mám pre vás výsledky môjho jogurtového testu 🙂 Všetky jogurty, ktoré som testovala sú čisté, bez chémie či iných prídavkov a môžete ich smelo kupovať. Stále platí to, že kupujme biele jogurty a doma si ich doslaďme čím len chceme a vyhneme sa bielemu cukru, gluko frukto sirupom či škrobom.. To, čo som na jogurtoch ja testovala, bola chuť, konzistencia a cena. Jogurty som rozdelila do 3 kategórií, aby to bolo spravodlivé.
  Moji milí, konečne tu mám pre vás výsledky môjho jogurtového testu :) Všetky jogurty, ktoré som testovala sú čisté, bez chémie či iných prídavkov a môžete ich smelo kupovať. Stále platí to, že kupujme biele jogurty a doma si ich doslaďme čím len chceme a vyhneme sa bielemu cukru, gluko frukto sirupom či škrobom.. To, čo som na jogurtoch ja testovala, bola chuť, konzistencia a cena. Jogurty som rozdelila do 3 kategórií, aby to bolo spravodlivé.
 2. 1. je KATEGÓRIA KRAVSKÝCH jogurtov 3,5% TUKU, toto je vyslovene jogurtová kategória. U mňa na plnej čiare vyhral jogurt Natura od Zott, v cene 0,45 cent za 150 gram. Veľmi jemný jogurt chuťovo ako domáci, najmenej kyslý. O máličko v tesnom závese sa umiestnili Pilos z Lidla v cene 0,19 cent za 150 gram (mimochodom tento jogurt vyrába hollandia), Bio Milbona Lidl v cene 0,33 cent za 150 gram, Kaufland K-classic v cene 0,19 cent za 150 gram a bio Hollandia v cene 0,39 cent za 180 gramov.
  1. je KATEGÓRIA KRAVSKÝCH jogurtov 3,5% TUKU, toto je vyslovene jogurtová kategória. U mňa na plnej čiare vyhral jogurt Natura od Zott, v cene 0,45 cent za 150 gram. Veľmi jemný jogurt chuťovo ako domáci, najmenej kyslý. O máličko v tesnom závese sa umiestnili Pilos z Lidla v cene 0,19 cent za 150 gram (mimochodom tento jogurt vyrába hollandia), Bio Milbona Lidl v cene 0,33 cent za 150 gram, Kaufland K-classic v cene 0,19 cent za 150 gram a bio Hollandia v cene 0,39 cent za 180 gramov.
 3. 2. KATEGÓRIA KRAVSKÝCH jogurtov 10% TUKU alias smotanové jogurty. Pre mňa bol chuťovo najdokonalejší SABI od Milk agro. Pristihla som sa, že ho jem jem a neviem prestať 😀 kyslosť žiadna, chuť zamatová a krémová a obsahuje aj kultúry lactobacilus a bifidobacilus (nemusíte kupovať probio v lekárni ;)) Ako jediný zo všetkých testovaných jogurtov mal na obale uvedene, ze je bez GMO. Cena za 150 gram je 0,45 centov. V tesnom závese sa umiestnili Bánovecký v cene 0,45 cent za 145 gramov, Selčiansky a Zvolenský v cene 0,42 centov za 145 gramov.
  2. KATEGÓRIA KRAVSKÝCH jogurtov 10% TUKU alias smotanové jogurty. Pre mňa bol chuťovo najdokonalejší SABI od Milk agro. Pristihla som sa, že ho jem jem a neviem prestať :D kyslosť žiadna, chuť zamatová a krémová a obsahuje aj kultúry lactobacilus a bifidobacilus (nemusíte kupovať probio v lekárni ;)) Ako jediný zo všetkých testovaných jogurtov mal na obale uvedene, ze je bez GMO. Cena za 150 gram je 0,45 centov. V tesnom závese sa umiestnili Bánovecký v cene 0,45 cent za 145 gramov, Selčiansky a Zvolenský v cene 0,42 centov za 145 gramov.
 4. 3. KATEGÓRIA ovčích a kozích jogurtov. V tejto kategórii pre mňa najchutnejší, najhustejší a najkrémovejší ovčí jogurt green sheep v cene 1,09 eur za 125 gram a taktiež ovčí jogurt od syrexu. Spomedzi kozích bol pre mňa najpríjemnejší jogrut od Štálika.
  3. KATEGÓRIA ovčích a kozích jogurtov. V tejto kategórii pre mňa najchutnejší, najhustejší a najkrémovejší ovčí jogurt green sheep v cene 1,09 eur za 125 gram a taktiež ovčí jogurt od syrexu. Spomedzi kozích bol pre mňa najpríjemnejší jogrut od Štálika.
Ďakujem Vám za zdieľanie receptov, veľmi tým podporujete moju prácu.

Autor: Tinka Karmažín

Zdravo žiť, cítiť sa fit, a aby jedlo nebolo nepriateľ – to nie je diéta. To je životný štýl. A o tom je môj blog, vitajte :) Volám sa Tinka Karmažín a varenie a pečenie sú mojou vášňou. Každá minúta strávená v kuchyni je pre mňa jedinečný gurmánsky zážitok. Varím pestro a potrpím si na kvalitné, zdravé a ideálne lokálne BIO potraviny. Denne vás priťahujem do kuchyne a ukazujem, ako mať radosť zo zdravého varenia, ktoré chutí neskutočne.

Pozri tiež

Pravidlá súťaže na Facebooku

Účasť v súťaži je možná len pre obyvateľov Slovenska, ktorí majú platný Facebook účet. Súťažiaci …

2 komentáre

 1. Tinka, skús ochutnať ten Sabi jogurt teraz. Je v ňom sušené mlieko (čo predtým určite nebolo) a je strašne kyslý. My sme ho kupovali, ale teraz, keď som ho dávala malému, tak som si myslela, že je pokazený. Čítam zloženie a hľa zmena…

 2. My si doma vyrábame veľmi chutný a zdravý jogurt obohatený o colostrum od Essens .odporúčam 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.